A A A

FXN SXHE01 − wszechstronny enkoder wideo

10 lutego 2017, 07:20
Firma C4i prezentuje najnowsze rozwiązanie do transmisji strumieniowej w sieci – urządzenie FXN SXHE01. Umożliwia ono streaming sygnału z każdego podłączonego źródła HDMI w jakości do 1080p.
FXN SXHE01 − wszechstronny enkoder wideo

FXN SXHE01 zamknięty jest w małej, czarnej, wykonanej z metalu obudowie. Wyposażone jest w jedno złącze wejściowe HDMI do podłączenia źródła, jedno złącze Gigabit LAN RJ45 służące do podłączenia enkodera do sieci oraz w zasilacz. Niepozornie wyglądająca obudowa nie zdradza jednak w pełni możliwości urządzenia.

FXN SXHE01 jest wysokiej klasy enkoderem sygnału HDMI na IP pozwalającym na stremowanie - czyli transmisję w czasie rzeczywistym - sygnału wideo/audio w sieci lokalnej lub przez Internet do wielu odbiorców. Wystarczy, że podłączymy dowolne źródło HDMI (720p lub 1080p 60Hz) i po wstępnej konfiguracji enkoder będzie gotowy do pracy. Niezależnie od wybranych parametrów przesyłu jesteśmy gotowi odtworzyć sygnał w jakości nawet FullHD w sieci z poziomu każdego komputera, set top boxa czy urządzenia mobilnego z zainstalowanym odtwarzaczem obsługującym odbieranie streamu. Co istotne, jeśli w ramach sieci funkcjonuje sieć bezprzewodowa WiFi również można uruchomić transmisję do zalogowanych bezprzewodowo urządzeń.

Enkoder doskonale sprawdzi się w setkach zastosowań - przykładowo - w firmie wyświetlającej informacje lub reklamy w swojej siedzibie, w centrum handlowym, czy w muzeum. Strumień wideo można kierować w jednym momencie do wielu wyświetlaczy, instalując przy każdym telewizorze niedrogi dekoder - odbiornik strumienia (np. niedrogi odtwarzacz sieciowy schowanego za telewizorem). FXN SXHEO1 to także idealne rozwiązanie do transmisji obrazu z sali operacyjnej, konferencji, czy sali wykładowej do innych pomieszczeń w budynku, gdzie odbiorcy zyskają możliwość odbioru obrazu na ekranie swojego komputera, tabletu czy telefonu z dowolnym systemem operacyjnym poprzez jedną z wielu darmowych lub płatnych aplikacji jak np. VLC media player. Innym rozwiązaniem jest transmisja obrazu z tunera TV Sat do innych połączonych siecią pomieszczeń w domu. Istnieje również możliwość przesłania strumienia do internetu do wielu odbiorców w różnych lokalizacjach jeśli zakupimy płatną usługę w chmurze jak np. WOWZA.

Ogromną zaletą jest zarządzanie enkoderem i parametrami streamingu z poziomu strony Web, co pozwala na bardzo wygodne zdalne zarządzanie urządzeniem z dowolnego miejsca. Interfejs jest przejrzysty i pozwala na pełną konfigurację urządzenia z możliwością ustalenia stopnia kompresji sygnału i dostosowania go do warunków sieciowych włącznie. FXN SXHE01 posiada opcję multicastingu czyli streamowania do wielu urządzeń oraz RTMP. Pozwala również na dodanie do strumienia pliku graficznego logo oraz dwóch napisów z możliwością zdefiniowania przezroczystości. Enkoder działa w oparciu o kodek. H.264 i obsłuży protokoły transmisji UDP, HTTP, RTSP, RTMP oraz ONVIF. Streamer standardowo wspiera zmianę parametrów przesyłanego obrazu i umożliwia ustawienie stałej lub zmiennej przepływności z możliwością zdefiniowania w przedziale od 16kb/s do 16Mb/s.

Cena enkodera FXN SXHE01 wynosi 1690 zł brutto. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowa werjsa Microsoft Surface Pro
24 maja 2017
Microsoft zaprezentował nową wersję Surface Pro. Ma ona lżejszą konstrukcję, dzięki czemu jest jeszcze bardziej mobilnym sprzętem. Do...


Nowe flagowce od Sony
23 maja 2017
Od kilku lat Sony prezentuje nowe modele dwa razy w roku - na targach MWC i IFA. Według najnowszych doniesień, w tym roku nie będzie inaczej.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto