A A A

Face ID rozpozna twarz w maseczce

3 maja 2020, 13:30
Apple wprowadza aktualizację, która znacznie ułatwi odblokowywanie telefonu podczas noszenia maseczki na twarzy.
Face ID rozpozna twarz w maseczce

Firma reaguje na nową sytuację.

Najnowsza aktualizacja została opracowana po tym, jak użytkownicy Face ID poruszyli we wpisach na Twitterze problemy z rozpoznawaniem twarzy podczas noszenia maseczek ochronnych. Aktualizacja iPhone'a ułatwi zatem szybkie wpisywanie hasła, w przypadkach gdy system nie rozpozna twarzy właściciela z powodu np. okularów ochronnych lub maseczek.

 

Szybciej odblokujemy telefon

Dzięki tej aktualizacji osoby, które korzystają z iPhone'ów z systemem Face ID, będą mogły szybko wpisać kod dostępu. Wystarczy, że przesuną palcem w górę po ekranie. Sposób na odblokowanie różni się odrobinę od tego, jaki teraz funkcjonuje.

Do tej pory, gdy była włączona opcja rozpoznawania twarzy, telefon najpierw próbował zidentyfikować użytkownika. Jeśli to się nie powiodło, pojawiała się opcja wpisywania hasła. Proces odblokowania telefonu w  ten sposób się wydłużał.

 

30 tys. niewidzialnych punktów

Funkcja Face ID jest dostępna w najnowszych modelach: iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max.

System działa poprzez rozmieszczenie na twarzy 30 tys. niewidzialnych punktów, dzięki którym tworzy dla niej mapę głębi. Przechwytuje także obraz twarzy w podczerwieni.

 

Nie tylko do odblokowania telefonu

Nowa funkcja będzie wykorzystywana także do autoryzacji zakupów oraz logowania się do aplikacji obsługiwanych przez system rozpoznawania twarzy Apple'a.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy aplikacja będzie dostępna.

fot. OrnaW – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto