A A A

Face Visualizer - zabawka dla odważnych ?

29 października 2008, 12:13
Face Visualizer - zabawka dla odważnych ?

Face Visualizer to niezwykłe urządzenie służące do wizualizacji muzyki przy wykorzystaniu ludzkiej twarzy. Zaprojektowane zostało przez Masaki Teruoka, a zbudował je Katsuhiko Harada z Japonii.

Po podłączeniu całego okablowania i uruchomieniu maszyny urządzenie zaczyna odtwarzać muzykę i przesyła impulsy elektryczne stymulujące wybrane mięśnie ludzkiej twarzy, których skurcze sprawiają, że twarz zaczyna przybierać różne niekontrolowane grymasy, jest skręcana w takt odtwarzanej muzyki.

Face Visualizer nie tylko powoduje dziwne efekty wizualne. Jego działanie – zdaniem testujących – jest bardzo wyraźnie odczuwalne; impulsy elektryczne przesyłane do twarzy są przez nich porównywane do szeregu ukłuć igłą. Urządzenie może też powodować zaburzenia widzenia, a nawet chwilowo uniemożliwić oddychanie. Niewątpliwie jest to więc zabawka dla wąskiego grona amatorów mocniejszych wrażeń. Użytkownik na załączonym filmie na specjalnie szczęśliwego nie wygląda. Może powinien wypróbować techno?

 

Źródło: Overclockersclub, Hardware.Info


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto