A A A

FaceTime w świecie Windowsa i Androida

8 czerwca 2021, 08:00
Użytkownicy systemów Microsoftu i Google'a dołączą do wideorozmów prowadzonych za pośrednictwem komunikatora Apple'a.
FaceTime w świecie Windowsa i Androida

Konkurencja dla Zooma

Komunikator FaceTime wychodzi poza ekosystem firmy Apple. Podczas konferencji WWDC 2021 koncern z Cupertino zapowiedział, że do rozmów wideo prowadzonych za pośrednictwem aplikacji będą mogli dołączyć także użytkownicy smartfonów, desktopów i innych urządzeń z systemami Windows i Android.

 

Wystarczy przeglądarka

Usługa była dotychczas dostępna tylko dla właścicieli sprzętu działającego pod kontrolą systemów iOS/macOS. Teraz, aby uczestniczyć w rozmowie, wystarczy skorzystać z przeglądarki WWW. Dzięki nowej funkcji użytkownicy FaceTime'a działającego na urządzeniach Apple'a wygenerują odsyłacz pozwalający dołączyć do rozmowy.

Przedstawiciele Apple'a nie poinformowali, kiedy pojawi się takie usprawnienie. Należy] się go spodziewać najprawdopodobniej w czasie premiery systemu iOS 15. Także wtedy FaceTime ma zostać wzbogacony o udogodnienia takie jak poprawiająca jakość dźwięku opcja izolacji głosu albo SharePlay – funkcja, dzięki której grupa osób może oglądać te same materiały wideo równocześnie.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto