A A A

FaceTime z iOS 13 ułatwi kontakt wzrokowy

5 lipca 2019, 11:30
W aktualizacji iOS 13 beta 3 dodano nową funkcję FaceTime - Attention Correction, która poprawi nasze spojrzenie podczas rozmowy.
FaceTime z iOS 13 ułatwi kontakt wzrokowy

Dzięki algorytmom rozszerzonej rzeczywistości (AR) aplikacja wykryje twarz i zmodyfikuje wygląd oczu, by uzyskać efekt patrzenia bezpośrednio na rozmówcę.

Attention Correction wzbudza zarówno zachwyt jak i niepokój wśród testujących ją użytkowników. Wizualne utrzymanie kontaktu wzrokowego wymagało do tej pory patrzenia bezpośrednio w kamerę zamiast na rozmówcę i powodowało dyskomfort. Niektórzy jednak uważają nową funkcję za próbę udowodnienia, że można zastąpić złożoność kontaktu wzrokowego i emocje, które się z nim wiążą wirtualną aplikacją.

Na ostateczne rezultaty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nie wiadomo również czy finalnie Attention Correction sprosta wyzwaniom takim jak okulary. Na razie funkcja działa na iPhone'ach XS i XS Max. Efekt korekcji uwagi można zobaczyć m.in. na Twitterze Willa Sigmona.

 

 


Magdalena Górska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


YouTube walczy z mową nienawiści
13 grudnia 2019
Serwis zaostrza zasady dotyczące publikacji treści i zapowiada usuwanie filmów obrażających lub poniżających innych z powodu ich rasy,...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto