A A A

Facebook, Instagram i WhatsApp z „olimpijskimi” funkcjami

26 lipca 2021, 14:30
Widzowie igrzysk olimpijskich zyskali kilka udogodnień.
Facebook, Instagram i WhatsApp z „olimpijskimi” funkcjami

Centrum informacji

Media społecznościowe Facebook i Instagram oraz komunikator WhatsApp wprowadziły udogodnienia dla osób śledzących igrzyska olimpijskie w Tokio. Facebook uruchomił tzw. olimpijski hub – platforma zbiera w jednym miejscu informacje o najważniejszych wydarzeniach z tegorocznych zmagań, biorących w nich udział sportowcach, historii igrzysk olimpijskich i nowych dyscyplinach, które pojawiły się na igrzyskach dopiero w tym roku. Hub działa pod adresem www.facebook.com/tokyo-2020-olympics.

Trochę zabawy

Instagram udostępnił użytkownikom efekty AR (Augmented Reality – tworzone przez komputer animacje, które przy użyciu aparatu można wyświetlić na telefonie na tle realnego świata). Na głównym koncie Instagrama znajdziemy również filmiki przedstawiające m.in. kulisy z życia olimpijczyków i ich przygotowania do igrzysk.

WhatsApp uruchomił z kolei chatbota, który poinformuje o planowanych zawodach, telewizyjnych transmisjach igrzysk i najnowsze doniesienia o zwycięstwach i porażkach olimpijczyków. Komunikator nie ogranicza funkcji chatbota jedynie do informowania – ma on również umożliwić użytkownikowi korzystanie z oficjalnych olimpijskich naklejek i sprawdzenie wiedzy o igrzyskach w specjalnym quizie.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto