A A A

Facebook Messenger ostrzeże przed oszustami

26 maja 2020, 09:00
Nowe powiadomienia mają sprawić, że będziemy bardziej ostrożni.
Facebook Messenger ostrzeże przed oszustami

Szkodliwe wiadomości

Minęły już czasy, kiedy można było zaufać wszystkim adresatom wiadomości wysyłanych do nas w mediach społecznościowych. Kiedyś niewiele osób korzystało z tej opcji, mogliśmy więc założyć, że osoba, z którą rozmawiamy, jest tą, za którą się podaje. Teraz nierzadko otrzymujemy zaproszenia od kompletnie obcych nam ludzi. Mogą to być jednak fałszywe konta, zakładane po to, by innych oszukać.

 

Bądźmy podejrzliwi

Teraz Facebook chce ostrzegać przed podejrzanymi kontami. Gdy otrzymamy wiadomość od osoby, która nie należy do naszego grona znajomych, wyświetli się ostrzeżenie, że może to być fałszywe konto lub ktoś próbuje się pod kogoś podszyć.

W powiadomieniu będą też porady, jak zachować się w takiej sytuacji – np. że nie powinniśmy wysyłać takiemu rozmówcy pieniędzy. W przypadku gdy konto przypomina profil naszego znajomego, Messenger ostrzeże, że wydaje się ono podobne do konta osoby, z którą już mamy kontakt w innej konwersacji.

fot. Madartzgraphics – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto