A A A

Facebook Messenger zrzuci na wadze

21 stycznia 2018, 14:00
Popularny komunikator już od dawna sprawia wrażenie przeładowanego niepotrzebnymi funkcjami. Na szczęście w 2018 roku czeka go wiele zmian.
Facebook Messenger zrzuci na wadze

Początkowo, Messenger był prostą platformą, która umożliwiała jedynie komunikację tekstową. Przez kilka lat ewolucji zyskała jednak na tyle dużo funkcji, że w tej chwili aplikacja mobilna zajmuje więcej miejsca niż niektóre zaawansowane gry. To wpływa negatywnie nie tylko na szybkość działania na słabszych sprzętach, ale też ergonomię obsługi. Sam wiceprezes Facebooka, David Marcus, przyznał, że Messenger jest "zagracony" i trzeba coś z tym zrobić.

W najbliższych miesiącach zespół Messengera ma więc skupić się na wyłączaniu rzadko używanych funkcji i maksymalizacji wydajności. W odstawkę mają pójść między innymi gry, natomiast rozwój platformy ma skupić się na wiadomościach tekstowych, obrazkach, GIF-ach i krótkich filmikach. 

Dla użytkowników, którzy chcą prostszego Messengera od razu, Facebook już jakiś czas temu przygotował wersję Lite. To odchudzona wersja komunikatora, która została stworzona po to, aby dostarczać podstawowe funkcje Messengera dla słabszych urządzeń z systemem Android oraz rynków z wolniejszymi prędkościami transmisji danych. Aplikacja ma mniej niż 10 MB, więc jej instalacja i uruchomienie trwa bardzo krótko. Znajdziemy w niej podstawowe opcje takie jak wiadomości, wysyłanie i odbieranie zdjęć oraz filmików, a także otrzymywanie naklejek.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto