A A A

Facebook Pay wchodzi do gry

13 listopada 2019, 12:30
W Stanach Zjednoczonych można będzie płacić za pośrednictwem Facebooka.
Facebook Pay wchodzi do gry

Facebook Pay to nowa funkcja, dzięki której użytkownicy platformy społecznościowej będą mogli dokonywać płatności w sekcji Marketplace, robić przelewy na rzecz innych użytkowników Facebooka i wpłacać pieniądze na tworzone na platformie zbiórki charytatywne. Aby korzystać z funkcji dostępnych w Facebook Pay, użytkownicy będą musieli podpiąć swoją kartę kredytową lub płatniczą do konta.

Oprócz dokonywania płatności będzie można sprawdzić historię przeprowadzonych transakcji i korzystać ze wsparcia działu obsługi klienta poprzez czat na żywo. Podobne rozwiązania mają zostać wprowadzone również na Instagramie oraz Whatsappie. Będzie można wówczas też przeprowadzać operacje finansowe między aplikacjami.

Dostęp do płatności i realizacja transakcji będą możliwe po odbezpieczeniu systemu odciskiem palca lub kodem PIN. Dane o operacjach finansowych będą miały wpływ na wyświetlane użytkownikom reklamy.

Na razie Facebook Pay jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych; nie wiadomo, kiedy zawita do innych krajów.

fot. Facebook blog


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto