A A A

Facebook, Twitter, Google i TikTok zobowiązują się walczyć z przemocą wobec kobiet

2 lipca 2021, 15:30
Platformy ogłosiły swoją decyzję na podczas Generation Equality Forum. w Paryżu.
Facebook, Twitter, Google i TikTok zobowiązują się walczyć z przemocą wobec kobiet

Koniec dyskryminacji...

Po roku konsultacji z organizacją World Wide Web Foundation (WWWF), której celem jest zapewnienie użytkownikom otwartego i bezpiecznego internetu, Facebook, Twitter, Google i TikTok ogłosiły, że zobowiązują się podjąć poważne działania w walce z seksizmem w internecie.

Według WWWF, giganci zadeklarowali, że będą „zapewniać kobietom lepsze mechanizmy ochrony online". Firmy chcą m.in. wprowadzić szczegółowe ustawienia, precyzujące kto może wyświetlać, udostępniać czy komentować posty; posługiwać się prostszym i bardziej włączającym językiem; ułatwić nawigację i dostęp do narzędzi bezpieczeństwa.

 

...czy puste obietnice?

Deklaracja gigantów jest jednak niepokojąca z kilku powodów. Po pierwsze, w oświadczeniu jest mowa o „zmniejszaniu obciążenia kobiet poprzez ograniczanie liczby widocznych nadużyć", co sugeruje, iż platformy nie zamierzają walczyć z samym problemem, a jedynie ograniczać jego widoczność. Po drugie, w deklaracji brakuje jakichkolwiek konkretnych informacji dotyczących podejmowanych kroków w walce z dyskryminacją. W dodatku żadna z firm sama z siebie nie skomentowała oświadczenia. Portal The Verge skontaktował się z każdą z czterech platform w celu uzyskania szczegółów na temat zapowiadanych wspólnie działań antyprzemocowych, lecz żadna z firm nie udzieliła konkretnych informacji, ograniczając się do PR-owych ogólników.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
2 lipca 2021, 16:08
Czyli fani Kai Głodek mają przerąbane.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto