A A A

Facebook idzie do sądu

2 marca 2020, 09:35
Facebook złożył w sądzie w Kalifornii pozew przeciwko firmie OneAudience zajmującej się analizą danych. Koncern zarzuca spółce nielegalne zbieranie danych.
Facebook idzie do sądu

Facebook twierdzi, że One Audience zleciło napisanie i umieszczenie pakietu Software Development Kit (SDK) w niektórych swoich aplikacjach. Kod SDK ma służyć do zbierania danych o użytkownikach najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego.

W pozwie zaznaczono, że zestaw SDK został osadzony w niektórych aplikacjach do zakupów, grach i narzędziach udostępnionych później w sklepie Google Play. Jeśli ktoś zainstalował jedną z zainfekowanych aplikacji, złośliwy kod umożliwiał później zbieranie informacji o tym użytkowniku i o aktywnościach również na Twitterze.

W odpowiedzi na zarzuty firma One Audience opublikowała oświadczenie o tym, że nigdy nie zamierzała gromadzić żadnych danych. Jednocześnie nie zgodziła się na audyt, który miałby potwierdzić, że kod SDK jest nieszkodliwy.

Jest to już piąty w ciągu ostatnich 12 miesięcy pozew złożony przez Facebooka przeciwko stronom trzecim, które starają się nielegalnie wykorzystać informacje z tego portalu.

fot. Simon Steinberger/Pixabay

 


Piotr Rabiej
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto