A A A

Facebook, Instagram i WhatsApp z „olimpijskimi” funkcjami

26 lipca 2021, 14:30
Widzowie igrzysk olimpijskich zyskali kilka udogodnień.
Facebook, Instagram i WhatsApp z „olimpijskimi” funkcjami

Centrum informacji

Media społecznościowe Facebook i Instagram oraz komunikator WhatsApp wprowadziły udogodnienia dla osób śledzących igrzyska olimpijskie w Tokio. Facebook uruchomił tzw. olimpijski hub – platforma zbiera w jednym miejscu informacje o najważniejszych wydarzeniach z tegorocznych zmagań, biorących w nich udział sportowcach, historii igrzysk olimpijskich i nowych dyscyplinach, które pojawiły się na igrzyskach dopiero w tym roku. Hub działa pod adresem www.facebook.com/tokyo-2020-olympics.

Trochę zabawy

Instagram udostępnił użytkownikom efekty AR (Augmented Reality – tworzone przez komputer animacje, które przy użyciu aparatu można wyświetlić na telefonie na tle realnego świata). Na głównym koncie Instagrama znajdziemy również filmiki przedstawiające m.in. kulisy z życia olimpijczyków i ich przygotowania do igrzysk.

WhatsApp uruchomił z kolei chatbota, który poinformuje o planowanych zawodach, telewizyjnych transmisjach igrzysk i najnowsze doniesienia o zwycięstwach i porażkach olimpijczyków. Komunikator nie ogranicza funkcji chatbota jedynie do informowania – ma on również umożliwić użytkownikowi korzystanie z oficjalnych olimpijskich naklejek i sprawdzenie wiedzy o igrzyskach w specjalnym quizie.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności



Xiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto