A A A

Facebook kupuje Oculus VR

26 marca 2014, 06:50
Niespodziewany ruch na rynku nowych technologii - Facebook kupił firmę Oculus VR, twórców wirtualnych okularów Oculus Rift. Transakcja opiewała na 2 miliardy dolarów.
Facebook kupuje Oculus VR

"Oprócz gier, Oculus będzie fantastyczną platformą dla innych doświadczeń. Wyobraźmy sobie, że siedzimy na sali lekcyjnej, jednocześnie znajdując się setki kilometrów dalej. Wystarczy mieć w domu specjalnego gogle" - napisał na Facebooku Mark Zuckerberg, ogłaszając całą transakcję.

Czym jest Oculus Rift?W wielkim skrócie - sposobem na przeniesienie nas do wirtualnego świata. Sam plan stworzenia wirtualnych gogli wyrósł kilka lat temu na crowdfundingowej platformie Kickstarter, umożliwiającej zbieranie pieniędzy na dowolny projekt. Oculus Rift to wizja znana jeszcze z lat 90. - hełm, który przenosi do innego, cyfrowego świata. Z tą różnicą, że ta technologia wreszcie działa

Tuż po ogłoszeniu tej informacji, twórca gry "Minecraft" powiedział, że zawiesza prace nad wersją tej popularnej gry dla Oculus Rift. "Facebook mnie przeraża" - miał napisać Markus Persson.Rift ma kosztować około 1500 złotych. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy ten sprzęt trafi do sprzedaży - prawdopodobnie od czerwca, prawie na pewno w tym roku. W ciągu dwóch lat możemy liczyć na rozwój tego projektu, nowe wersje samego sprzętu i dziesiątki nie tylko gier, ale także programów edukacyjnych, wirtualnych przewodników oraz - nie oszukujmy się - gier erotycznych.


Przypomnimy, że w zeszłym tygodniu swoje okulary do wirtualnej rzeczywistości zaprezentowała firma Sony - projekt nosi nazwę Morfeusz i ma współpracować z konsolą PlayStation 4. Przybliżona data premiery nie jest na razie znana.

Facebook planuje sfinalizować swój zakup w drugim kwartale 2014 roku.

Oculus Rift


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto