A A A

Facebook nagradza nową metodę izolacji danych

20 sierpnia 2019, 09:50
W Niemczech opracowano przełomową metodę izolacji danych. Pomysł zwrócił uwagę Facebooka.
Facebook nagradza nową metodę izolacji danych

Facebook zdecydował się przyznać nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów grupie naukowców z Niemiec (łącznie sześciu badaczy z Uniwersytetu Kraju Saary i monachijskiego Instytutu Informatyki im. Maksa Plancka), którzy opracowali interesującą metodę izolacji kodu. Nagroda to przyznawane od 2014 roku wyróżnienie Internet Defense Prize – dla najlepszych wynalazków wpływających na poprawę bezpieczeństwa w sieci.

Izolowanie danych jest bardzo istotne – na przykład podczas połączenia z serwerem należy izolować klucze kryptograficzne, by nie dopuścić do ich pobrania przez cyberprzestępców.

Opracowana przez naukowców metoda umożliwi ochronę wrażliwych danych podczas ich przetwarzania przez komputer. ZDNet informuje, że zaproponowana przez naukowców metoda ERIM (Efficient In-process Isolation with Memory Protection Keys) zwróciła uwagę komisji tym, że już teraz ma niewielki wpływ na wydajność i nadaje się do wdrożenia.

Przeważnie izolowanie danych wiąże się z dodatkowym obciążeniem zasobów (10–40 proc.). Testy pokazują jednak, że w przypadku ERIM może to być jeden procent. Wielką zaletą projektu ma być też zgodność z istniejącymi już systemami, co pozwala stosunkowo szybko zaimplementować tę metodę izolacji danych.

fot. 123RF


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto