A A A

Facebook nie będzie już polecał grup o zdrowiu

18 września 2020, 14:30
Są one głównym źródłem dezinformacji na platformie.
Facebook nie będzie już polecał grup o zdrowiu

Był dr Google. Teraz jest dr Facebook.

Grupy o tematyce zdrowotnej nie będą już pojawiały się w rekomendacjach serwisu. Przewija się tam zbyt wiele nieprawdziwych informacji, m.in. dotyczących koronawirusa czy szczepionek. Grupy nie będą jednak usuwane. Użytkownicy nadal będą mogli je wyszukiwać i zapraszać do nich znajomych, ale nie będą się one już pojawiały w sugestiach.

 

Facebook robi porządki

Kolejnym działaniem podejmowanym w ramach walki z dezinformacją, jest archiwizowanie grup, które nie mają administratorów. Przed archiwizacją serwis będzie jednak rekomendował członkom grupy role administracyjne. Jeśli nikt nie podejmie się tego działania, zostanie ona zarchiwizowana.

 

Pod ostrzałem krytyki

Facebook od dawna jest krytykowany za to, że nie robi wystarczająco dużo, aby zapobiegać szerzeniu się dezinformacji. Ostatnio głośna była sprawa publikowania na portalu teorii spiskowych dotyczących pożarów w Oregonie. Władze stanu musiały dementować plotki o tym, że członkowie radykalnych organizacji politycznych podpalają lasy. Facebook zaczął usuwać te posty jednak dopiero po tym, jak ratownicy prosili ludzi, aby przestali udostępniać te fałszywe informacje.

fot. StockSnap - Pixabay

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto