A A A

Facebook obiecał biednym krajom darmowy internet

26 stycznia 2022, 15:30
Mimo tego użytkownicy płacili za usługę, nawet o tym nie wiedząc.
Facebook obiecał biednym krajom darmowy internet

Miliony za bezpłatny internet

Zgodnie z umowami, które Facebook zawarł z operatorami komórkowymi w Pakistanie, Indonezji i na Filipinach, osoby o niskich dochodach miały mogły korzystać z ograniczonej wersji Facebooka i przeglądać inne strony internetowe bez opłat za przesyłanie danych. Program Free Basics istnieje od 2013 roku, a od października 2021 r. obsługuje ponad 300 milionów osób.

Dziennikarze „The Wall Street Journal" dotarli do dokumentów wewnętrznych Facebooka, które mówią, że użytkownicy byli obciążani opłatami za korzystanie z Free Basics przez lokalnych operatorów komórkowych. Przyczyną były problemy z oprogramowaniem giganta, o których wiedział od miesięcy i których nie rozwiązał. W wielu przypadkach użytkownicy odkrywali dodatkowe opłaty, dopiero wtedy, gdy ich przedpłacone taryfy zostały wyczerpane.

Najwięcej opłat za korzystanie z „darmowego" internetu Facebooka pobrano od użytkowników w Pakistanie – w sumie 1,9 miliona dolarów.

Fot. Jess Foami – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto