A A A

Facebook pracuje nad własnym systemem operacyjnym

20 grudnia 2019, 13:30
Facebook chce stworzyć własny system operacyjny, który pozwoliłby mu uniezależnić się od Google'a w swoich nowych produktach.
Facebook pracuje nad własnym systemem operacyjnym

Serwis The Information dotarł do informacji o tym, że koncern buduje własny system operacyjny, który miałby być wykorzystywany zwłaszcza w goglach VR. Jest to kolejna próba wdrożenia takiego systemu podjęta przez firmę po nieudanym eksperymencie stworzenia sklepu, który pozwoliłby ominąć konieczność dystrybucji aplikacji za pośrednictwem Google Play.

Powstał już specjalny zespół zajmujący się projektem, a koncern zatrudnił w roli eksperta Marka Lucowsky'ego, który do tej pory odpowiadał za powstanie Windowsa NT.

Autorski system operacyjny Facebooka ma trafić w pierwszej kolejności do urządzeń z serii Oculus oraz Portal, kontrolowanych przez Androida. W taki sposób gigant chce zabezpieczyć się na wypadek konieczności rozstania z Google'em. W tym momencie raczej wątpliwe jest, żeby autorski system Facebooka miał trafić również do innych urządzeń, np. smartfonów.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto