A A A

Facebook przepowie prognozę pogody?

14 lutego 2020, 13:30
W kodzie aplikacji serwisu odkryto zapisy świadczące o nowej funkcji, nad którą pracuje zespół platformy.
Facebook przepowie prognozę pogody?

Koncern Zuckerberga pracuje nad wprowadzeniem nowej usługi pozwalającej użytkownikom sprawdzać pogodę za pośrednictwem serwisu. Według Jane Manchun Wong, inżynier oprogramowania z Hong Kongu specjalizującej się w wyszukiwaniu ukrytych elementów aplikacji, Facebook pracuje właśnie nad narzędziem podobnym do Google Weather.

Na poparcie swoich domysłów Wong przedstawiła na Twitterze zrzut ekranu prezentujący prawdopodobny wygląd interfejsu. Moduł miałby po wydaniu stosownych pozwoleń podawać prognozę pogody dla aktualnej lokalizacji użytkownika. Prognoza ma być podawana na cały tydzień, z podziałem na godziny. Usługa nie będzie więc odbiegała pod kątem funkcjonalności od autorskich rozwiązań Google'a czy Apple'a.

Nie ma niestety dokładnych informacji dotyczących daty pojawienia się funkcji. Nie wiadomo też jeszcze, w którym miejscu będzie wyświetlana nowa zakładka. Niewykluczone jednak, że Facebook zacznie prognozować pogodę już za kilka tygodni.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto