A A A

Facebook rozbudowuje opcje wideo

28 kwietnia 2020, 08:20
Marck Zuckerberg ogłosił nowe funkcje aplikacji do wideorozmów.
Facebook rozbudowuje opcje wideo

Największy portal społecznościowy reaguje na trendy.

Rozwój funkcji wideo na Facebooku to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na tego typu usługi, spowodowane przez społeczną izolację. Obecnie na całym świecie z komunikatorów należących do Facebooka korzysta 700 mln osób, a liczba połączeń wideo w ostatnim czasie uległa podwojeniu.

 

Rozmowa w większym gronie

Jedną z nowości, nad którymi pracuje firma, jest zwiększenie limitu osób, które mogą uczestniczyć w grupowych konwersacjach wideo na WhatsAppie (z czterech do ośmiu) oraz uruchomienie w aplikacjach tzw. pokojów tematycznych (Messenger Rooms). Każdy użytkownik będzie mógł założyć dowolny pokój, np. w ramach klubu książki, wieczorów gier czy próby chóru.

Wystarczy wysłać znajomym link, by mogli dołączyć do rozmowy wideo, nawet jeśli nie mają konta na Facebooku.

 

Spontaniczne rozmowy w końcu możliwe

Aktywne pokoje zobaczymy również na samej platformie – znajdą się w Aktualnościach nad sekcją Facebook Stories. Bez problemu będziemy mogli przyłączyć się do dyskusji bez konieczności planowania terminu wideokonferencji, jak to jest w przypadku innych tego typu narzędzi. Uczestniczyć w nich może aż do 50 osób. Będą mogli jednak dołączyć do nich tylko użytkownicy indywidualni.

Obecnie trwają testy tej funkcji w kilku krajach, jednak docelowo pokoje mają być dostępne na całym świecie.

 

Randka przez Facebooka?

Platforma nie zapomina także o singlach i opracowuje nowe narzędzie, które pozwoli potencjalnym partnerom uczestniczyć w wirtualnych randkach wideo.

Mark Zuckerberg zapowiedział również przywrócenie opcji dołączania gości do rozmów na żywo (została ona usunięta w grudniu ubiegłego roku) oraz ogłosił, że od teraz komputery stacjonarne obsługują relacje Instagram Live.

Facebook pracuje także m.in. nad możliwością pobierania opłat od osób, które chciałyby zobaczyć transmisję prowadzoną na żywo.

fot. Facebook


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
kamini
28 kwietnia 2020, 08:43
Ale nawaliłaś pogrubień w tym tekście, aż odechciewa się czytać. Serio potrzeba aż tyle boldów dla ludzkiego oka?
Najnowsze aktualnościTMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto