A A A

Facebook sprzeda Instagrama i WhatsAppa?

20 sierpnia 2021, 11:00
Amerykańska Federalna Komisja Handlu złożyła skargę przeciwko gigantowi, twierdząc, że nielegalnie umocnił swoją dominację na rynku, strategicznie kupując potencjalnych rywali.
Facebook sprzeda Instagrama i WhatsAppa?

Czy imperium Facebooka zostanie rozbite?

To już kolejny pozew złożony przez Federalną Komisję Handlu (US Federal Trade Commission, FTC) przeciwko Facebookowi w tej sprawie. Zdaniem FTC, Facebook ma monopol na sieci społecznościowe w USA, specjalnie utrudnia konkurowanie innym firmom i powinien sprzedać Instagrama i WhatsAppa.

Argumentacja w pozwie nawiązuje do e-maila od Marka Zuckerberga, wysłanego w 2008 roku, w którym stwierdził on, że „lepiej kupować niż konkurować". Prawnicy FTC twierdzą, że Facebook działał zgodnie z tą strategią, obserwując swoich rywali i przejmując ich w momencie, gdy mogli stanowić zagrożenie. Facebook twierdzi, że firma nie ma sobie nic do zarzucenia. „Pozew jest bezpodstawny a roszczenia FTC są próbą zmiany przepisów antymonopolowych" – pisze rzecznik serwisu.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto