A A A

Facebook umożliwi przesyłanie relacji na Instagrama

11 marca 2020, 12:30
Facebook przyznał, że pracuje nad nowym skryptem poprawiającym synchronizację usług portalu.
Facebook umożliwi przesyłanie relacji na Instagrama

Poprawa integracji Facebooka z Instagramem to nowy cel giganta z Kalifornii. Oba serwisy mają jednego właściciela i są ze sobą częściowo kompatybilne, wciąż jednak, jak widać, jest miejsce na poprawki.

Jednym z poważniejszych niedopatrzeń było słabe zintegrowanie znanych z Facebooka Stories z ich odpowiednikiem z Instagrama. O ile publikowane na Instagramie relacje można już od 3 lat natychmiastowo przesłać na drugi serwis, o tyle opcja ta nie działała do tej pory w drugą stronę. W najbliższym czasie powinno się to zmienić.

Zajmująca się wyszukiwaniem nowinek technologicznych, w tym inżynierią wsteczną (wynajdywaniem ukrytych funkcji na bazie kodów źródłowych), Jane Manchung Wong – która wcześniej odkryła m.in. narzędzie Facebooka do prognozowania pogody – poinformowała, że wkrótce możliwe będzie udostępnianie Stories również z Facebooka na Instagrama.

Po ujawnieniu tej informacji Facebook potwierdził, że trwają prace nad nowym skryptem do synchronizacji obu usług. Firma nie podała jednak, kiedy nowa opcja stanie się aktywna. Obecnie udostępniono ją wyłącznie wąskiemu gronu testerów.

fot. Peakpx


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto