A A A

Facebook uruchomił Safety Check

13 czerwca 2016, 13:30
Facebook włączył dla osób logujących się w rejonie Orlando funkcję Safety Check, która pozwala poinformować krewnych i znajomych o tym, że jest się bezpiecznym.
Facebook uruchomił Safety Check

W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z klubów w Orlando, uzbrojony napastnik zabił 50 osób i 53 ranił. Facebook uznał to za zdarzenie o wystarczająco dużej skali, aby uruchomić swoją kryzysową funkcję Safety Check, dzięki której osoby znajdujące się wtedy w klubie lub jego pobliżu mogły powiadomić znajomych, że są całe i zdrowe. Jest to pierwszy taki przypadek w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy na świecie Safety Check zostało uruchomione po trzęsieniu ziemi w Nepalu, 25 kwietnia 2015 roku. Dla Europejczyków, po ubiegłorocznych zamachach w Paryżu.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościSynology - nowy model DS419slim
24 czerwca 2019
Firma Synology wprowadziła na rynek model DiskStation DS419slim, 4-kieszeniowy serwer NAS z obsługą 2,5-calowych dysków.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto