A A A

Facebook usunął ponad miliard kont i postów

19 maja 2018, 14:00
Portal Marka Zuckerberga opublikował raport pracy moderatorów z pierwszego kwartału bieżącego roku.
Facebook usunął ponad miliard kont i postów

Według niego, w pierwszych trzech miesiącach tego roku usunięto 837 milionów elementów różnego rodzaju spamu oraz 583 miliony kont, które zostały uznane za fałszywe albo naruszające regulamin Facebooka. W milionach liczone są również usunięte treści związane z pornografią, przemocą i mową nienawiści - tych w sumie usunięto około 26 milionów.

Administratorzy Facebooka chwalą się, że skuteczność algorytmów skanujących jest bardzo wysoka. W przypadku spamu jest to prawie 100 procent, a w innych przypadkach między 96 a 99 procent. Przypomnijmy, że aktualnie Facebook ma około 2,2 miliarda użytkowników. Jak zauważyli dziennikarze New York Times, aż 3-4 procent rejestrowanych kont jest fałszywych.

Przypomnijmy, że niedawno Facebook wprowadził w życie nowy regulamin, w którym zaostrzył zasady dotyczące języka używanego przez komentujących i treści publikowanych przez użytkowników.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto