A A A

Facebook usuwa treści kwestionujące zasady wyborów w USA

1 października 2020, 15:40
Portal społecznościowy walczy o pełną neutralność w czasie wyborów.
Facebook usuwa treści kwestionujące zasady wyborów w USA

Z dala od polityki?

Facebook już dawno ogłosił liczne restrykcje dotyczące poruszania w portalu tematu wyborów w USA. Oprócz bardziej ścisłej moderacji ustalono też tydzień przed wyborami jako datę graniczną na podsyłanie nowych materiałów promocyjnych przez kandydatów. Teraz firma idzie o krok dalej i zapowiada zakaz jakiegokolwiek kwestionowania legalności poszczególnych metod czy wyników głosowania.

Usuwane będą więc przykładowo treści podważające uczciwość metody korespondencyjnej oraz innych czy wskazywanie, że mogą one prowadzić do oszustw. Niedozwolone staje się też oskarżanie o fałszerstwa. Nie wolno będzie również przedwcześnie informować o wygranej któregokolwiek z kandydatów. Jak informuje dyrektor Facebooka ds. zarządzania produktem, decyzje zaczynają obowiązywać natychmiastowo.

 

Odzew na słowa Trumpa

Jak się zdaje, nowe regulacje to bezpośrednia reakcja na słowa jednego z kandydatów, Donalda Trumpa,, który jest zdecydowanym przeciwnikiem wyborów korespondencyjnych. Obecny prezydent USA w związku z tym zapowiada, że w razie porażki nie odda pokojowo władzy. Nowe regulacje pozwolą firmie kasować takie wpisy zarówno na Facebooku jak i Instagramie.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto