A A A

Facebook wystartował z własną wersją Clubhouse’a i podcastami

22 czerwca 2021, 09:00
Nowe, długo oczekiwane usługi Facebooka zostały oddane do dyspozycji użytkowników.
Facebook wystartował z własną wersją Clubhouse’a i podcastami

Nowa moda

Ostatnio Spotify pokazał nową aplikację społecznościową będącą odpowiedzią na Clubhouse. Jednak nie tylko operator popularnej platformy streamingowej podążył w tym kierunku. Podobny moduł działa już także na Facebooku i nosi nazwę Audio Rooms. Jego użytkownicy mogą gromadzić się w wirtualnych pokojach na rozmowach tematycznych z przypadkowymi ludźmi i pełnić rolę słuchaczy lub wyrażać własne zdanie po udzieleniu im głosu przez moderatora.

 

Początkowe ograniczenia

Facebook zapowiedział prace nad Audio Rooms już pod koniec kwietnia, ale na debiut usługi trzeba było trochę poczekać. Obecnie jest ona dostępna wyłącznie dla mieszkańców USA, ale stopniowo będzie pojawiać się również w kolejnych państwach. Podobnie jak w przypadku randek, nie będziemy mieć do czynienia z osobną aplikacją, ale dodatkową zakładką, która pojawi się nad panelem Stories.

Z usługą wiąże się pewne ograniczenie. W obecnej wersji konwersacje w portalu mogą inicjować wyłącznie osoby publiczne oraz dostawcy treści (np. autorzy podcastów lub streamów). Prawdopodobnie z czasem firma rozszerzy tę opcję. Na razie z uwagi na dużą bazę odbiorców, autorzy starają się podejść do tematu ostrożnie.

Kolejną zmianą w serwisie jest możliwość odtwarzania podcastów. Teoretycznie już wcześniej dało się je zamieszczać, ale algorytm traktował je jako filmy, co wykluczało odtwarzanie w tle/z wygaszonym ekranem. Póki co baza materiałów jest dość skromna, ale z czasem na pewno wyraźnie się powiększy.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto