A A A

Facebook zawalczy z falą samobójstw

11 marca 2011, 10:13
Facebook zawalczy z falą samobójstw

Serwis społecznościowy Facebook uruchomił formularz zatytułowany "Zgłoś treść samobójczą", służący do zgłaszania wpisów, które sugerują, że umieszczający chce targnąć się na swoje życie. Użytkownik, który zaobserwuje podejrzany status na tablicy znajomego, może w ten sposób zapobiec jego śmierci.

Serwis dla wielu ludzi jest ważnym sposobem komunikowania się ze światem, stąd pomysł uruchomienia takiej funkcji. W przeszłości bowiem zdarzały się już sytuacje, że ktoś próbował się zabić i nikt mu w tym nie przeszkodził, mimo że wcześniej osoba ta powiadomiła o swych zamiarach wielu znajomych. Przykładem może być historia dziewczyny z Wielkiej Brytanii, która zatruła się lekami, lecz nikt z jej 1082 znajomych z Facebooka od razu nie wziął na poważnie wysłanego przez nią komunikatu. Pomoc nadeszła zbyt późno – dopiero po 17 godzinach ktoś ze znajomych wysłał do matki dziewczyny SMS, żeby sprawdziła, co się dzieje.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto