A A A

Fala pod skrzydłami Apacza

9 grudnia 2010, 13:16
Fala pod skrzydłami Apacza

Na listopadowej konferencji Wave Protocol Summit padła propozycja, by nieudany projekt firmy Google – Wave – oddać Fundacji Apache, która znana jest ze skutecznego prowadzenia projektów open source. W zeszłym tygodniu zdecydowano, że to dobry pomysł.

Fundacja Apache przejmie dalszy rozwój projektu, który okazał się być dla Google kompletną klapą. Firma z Mounatin View miał zamiar puścić Wave’a w otchłań zapomnienia, jednak pod naciskiem grupy użytkowników zmieniła zdanie. Google poinformowało również, ze od teraz za projekt odpowiadać będą entuzjaści z całego świata oraz takie osoby jak Tad Glines, Michael McFadden z Solute, James Purser, Ian Roughley z Novella czy Torben Weis z Uniwersytetu Duisburg-Essen.

Otwarcie kodu Wave’a ma pozwolić na ciągły wzrost liczby osób uczestniczących w społeczności. Wszystkie osoby zainteresowane rozwojem serwisu mogą zapisać się na specjalną listę mailingową, wysyłając wiadomość pocztową na adres: wave-dev-subscribe@incubator.apache.org.

Źródło: Google Wave Blog


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto