A A A

Falstart policyjnych portali

2 października 2009, 12:36
Falstart policyjnych portali

Kilka dni temu z wielką pompą ogłoszono uruchomienie dwóch, policyjnych portali:  poszukiwani.policja.pl i zaginieni.policja.pl, na których znajdować się miały zdjęcia, imiona i nazwiska, a także inne informacje o poszukiwanych osobach. Miały... bo obie strony jak na razie nie działają.

"Chcielibyśmy, aby docelowo wszyscy poszukiwani znaleźli się na tych listach" - powiedział w czwartek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki przy okazji oficjalnej prezentacji portali w Komendzie Głównej Policji. Niestety ku naszemu zdziwieniu - obie strony nie otwierają się i próżno szukać jakiegokolwiek komunikatu o usunięciu usterki.

Wczoraj (w czwartek) próbowaliśmy wejść na portale http://poszukiwani.policja.pl/ i http://zaginieni.policja.pl/, ale musieliśmy obejść się smakiem. Tę samą czynność powtórzyliśmy dzisiaj (piątek), ale nadal nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, kogo ściga polski wymiar sprawiedliwości. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy, gdyż nie podano żadnej o informacji przerwie technicznej. Być może poszukiwanych jest tak dużo, że przeceniono możliwości policyjnych serwerów.

"Oba serwisy będą sukcesywnie uzupełniane" - zapewniali policjanci. Wierzymy, że tak będzie, ale najpierw portale muszą zostać przywrócone "do życia".

Portal internetowy tworzyła firma z Gdańska, całkowity jego koszt obejmujący zakup serwera i oprogramowania wyniósł ponad 109 tys. zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto