A A A

Fenix – nowa przeglądarka od Mozilli?

30 kwietnia 2019, 14:30
W internecie pojawiły się plotki dotyczące nowego projektu twórców przeglądarki Firefox. Ma nim być specjalny browser dla systemu Android o nazwie Fenix.
Fenix – nowa przeglądarka od Mozilli?

Z dokumentów, do jakich dotarli użytkownicy, wynika że Mozilla będzie systematycznie rezygnowała z nowych funkcji w androidowej wersji przeglądarki Firefox. Instytucja skupi się wyłącznie na łataniu znanych błędów i luk bezpieczeństwa. Cześć zasobów zostanie natomiast przerzucona do produkcji Feniksa

Fenix ma korzystać z architektury GeckoView i zapewne będzie stanowił ostatnią próbę Mozilli w starciu z Google Chrome, przeglądarką absolutnie dominującą na mobilnym, androidowym rynku.

Czy korzystając z androidowego smartfona, macie na telefonie zainstalowaną przeglądarkę inną niż Google Chrome.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto