A A A

Filipińczycy doczekali się bezpłatnego internetu

21 lipca 2020, 16:40
Ponad 23 tys. punktów z bezpłatnym internetem WiFi pojawiło się na Filipinach. Ma to pomóc w zdalnej pracy i nauce.
Filipińczycy doczekali się bezpłatnego internetu

Darmowe WiFi dla wszystkich

Już w 2016 r. na Filipinach uruchomiono program „Free WiFi for All" (Darmowe WiFi Dla Wszystkich). Ma on przyspieszyć rozwój gospodarczy, społeczny i edukacyjny poprzez udostępnienie hotspotów w instytucjach publicznych w całym kraju. Realizacja planu musiała jednak w tym roku nabrać rozpędu ze względu na pandemię.

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte wprowadził jedne z najsurowszych i najdłużej trwających obostrzeń na świecie. Między innymi zapowiedział, że dzieci wrócą do szkół dopiero po wynalezieniu szczepionki na koronawirusa. Ogólnokrajowe restrykcje zostały już wprawdzie nieco złagodzone, jednak lokalnie wciąż są zaostrzane w związku z kolejnymi ogniskami zachorowań.

 

Internet w szkołach, urzędach i w parku

Filipiński Departament Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych przeznaczył 155 mln dolarów na zainstalowanie 23,1 tys. hotspotów. Pozwoli to aż 5-krotnie zwiększyć liczbę bezpłatnych miejsc z internetem w instytucjach publicznych.
Mniej więcej połowa tych punktów znajdzie się w szkołach publicznych i na uczelniach. Pozostałe powstaną w urzędach państwowych i samorządowych, w szpitalach publicznych, wiejskich ośrodkach zdrowia, bibliotekach, terminalach komunikacyjnych oraz na terenie parków i placów zabaw.

fot.Mabras – Pixabay

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto