A A A

Filmy z Akademii Khana zintegrowane z cyfrowymi książkami

22 sierpnia 2011, 16:35
Filmy z Akademii Khana zintegrowane z cyfrowymi książkami

12 minutowe lekcje wideo, które przez samego Billa Gatesa zostały nazwane „początkiem rewolucji” od tej chwili będą połączone z treścią w niektórych książkach cyfrowych. Producent takich książek – firma Kno ogłosiła niedawno, że wprowadzi tysiące tutoriali wideo z Khan Academy do swoich książek.

Akademia Khana była wychwalana oraz dofinansowana przez Google oraz Billa Gatesa. W jej bazie znajdziemy tysiące filmów instruktażowych związanych z różnego rodzaju dziedzinami nauki. Twórca projektu Salaman Khan pierwsze filmy tworzył dla swoich kuzynów, by pomóc im w rozwiązywaniu zadań domowych z matematyki. Firma Kno połączy je w elegancki sposób z poszczególnymi książkami dzięki funkcji nazwanej „smart links”.

„ Jesteśmy podekscytowani tym, że Kno zauważyło wartość naszej misji oraz zaimplementowało nasze kursy wideo bezpośrednio w swoich książkach” – powiedział Khan w oświadczeniu. Twórca cyfrowych książek dodaje również funkcje 3D, która pozwala użytkownikom na zamianę zdjęć przedstawiających np. diagramy cząsteczek w trójwymiarowe obiekty, które obracają się na stronie.

Projekty związane z e-learningiem , oraz różnego rodzaju interaktywnymi metodami starającymi się wyjaśniać tematy omawiane w szkołach każdego szczebla są krokami w dobrym kierunku, i z całą pewnością będą wyznaczały w niedalekiej przyszłości nowe metody nauczania oraz prezentowania skomplikowanych naukowych zagadnień.

Osoby zainteresowane lekcjami odsyłam do strony akademii : http://www.khanacademy.org/


Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto