A A A

Finlandia będzie uczyć o sztucznej inteligencji

19 grudnia 2019, 14:15
Uniwersytet Helsiński stworzył kurs poszerzający wiedzę o AI. Finlandia udostępnia go bezpłatnie członkom Unii Europejskiej.
Finlandia będzie uczyć o sztucznej inteligencji

W zeszłym roku w Finlandii opracowano kurs uświadamiający obywatelom możliwości, jakie daje wykorzystanie sztucznej inteligencji. Pakiet szkoleniowy cieszył się dużym powodzeniem, szczególnie że był darmowy. Teraz Finlandia ma zamiar podzielić się ta wiedzą z szerszą publiką i udostępnić kurs państwom członkowskim Unii Europejskiej.

Kurs „Elements of AI" jest obecnie dostępny w kilku językach: angielskim, szwedzkim, estońskim, niemieckim, no i oczywiście fińskim. Aby ułatwić korzystanie z materiałów przygotowanych przez Uniwersytet Helsiński, zostaną one  przetłumaczone na wszystkie języki urzędowe Unii. Szkolenie składa się z sześciu sekcji dotyczących różnych tematów powiązanych ze sztuczną inteligencją. Przejście przez jeden moduł zajmuje ok. 5–10 godzin. Po ukończeniu kursu osoba korzystająca z jego zasobów będzie miała wiedzę o tym, czym jest sztuczna inteligencja, jak się ją tworzy i jakie znajduje zastosowania.

fot. Elements of AI


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto