A A A

Firefox 68 już jest

10 lipca 2019, 12:10
Na serwerach Mozilli pojawiła się przeglądarka Firefox 68.0 (Quantum) w wersji na komputery stacjonarne (Windows, macOS i Linux) oraz urządzenia z systemami Android i iOS.
Firefox 68 już jest

Dwie zmiany wprowadzone w tej edycji browsera dotyczą zarządzania dodatkami do Firefoksa oraz trybu przeglądania z poprawieniem czytelności (Reader View).

W panelu konfiguracyjnym dodatków (about:addons) pojawiła się sekcja Polecane. Zgromadzono w niej rozszerzenia sprawdzone przez zespół Mozilli pod kątem bezpieczeństwa stosowania i użyteczności.

W trybie Reader, podobnie jak dotychczas, na stronie eksponowany jest tekst: można zmieniać jego szerokość, rozmiar, przełączać się między czcionką szeryfową i bezszeryfową oraz poprawiać kontrast. Nowością jest zaciemnienie całego interfejsu - także paska bocznego - po wybraniu ciemnego koloru tła.

Użytkownicy Firefoksa w wersji dla urządzeń przenośnych z systemem iOS zauważą usprawnienia dotyczące zakładek: pojawiła się wśród nich sekcja Ostatnio dodane. Poza tym można oznaczyć zakładkę jako przeznaczoną do otwierania wyłącznie na urządzeniach stacjonarnych – w wypadku gdy strona nie została zoptymalizowana pod kątem wyświetlania na małych ekranach.

Ułatwiono procedurę zgłaszania nieodpowiednich rozszerzeń i motywów. Po odwiedzeniu strony https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ należy wskazać konkretny dodatek, kliknąć przycisk Zgłoś ten dodatek za nadużycie, i wypełnić pole Wyjaśnij, jak ten dodatek narusza nasze zasady.

 


Adam Wiśniewski
Tagi: Firefox
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto