A A A

Firefox 7 zapowiedziany

16 sierpnia 2011, 15:20
Firefox 7 zapowiedziany

Podczas gdy właśnie debiutuje Firefox 6, Mozilla zapowiedziała już kolejną wersję ich flagowego produktu.

Nowy cykl wydawniczy firmy zdążył już w dużym stopniu podzielić użytkowników najbardziej popularnej przeglądarki internetowej w Polsce. Wypuszczanie coraz to nowych wersji w tak krótkim czasie dla wielu wydaje się błędem biorąc pod uwagę jak niewielkie zmiany dzielą coraz to kolejne edycje przeglądarki.

Firefox 7 ma udowodnić, że wprowadzane zmiany nie są jedynie drobnymi poprawkami, a cały zespół Mozilli pracuję w pocie czoła w celu udoskonalenia swego produktu. Jak możemy przeczytać na blogu Nicholasa Nethercote’a - jednego z programistów - Firefox okraszony numerkiem 7 ma zużywać ok 30 procent mniej pamięci RAM niż poprzednik. Wszystko dzięki zastosowaniu projektu o nazwie MemShrink, którego zadaniem jest skuteczne zniwelowanie zapychania wolnej pamięci. Dodatkowo przeglądarka ma się żwawiej otwierać, szybciej reagować na polecenia, zapewnić ciągłą synchronizację zakładek oraz o wiele skuteczniejsze renderowanie czcionek.

Premiera przeglądarki Firefox 7 wyznaczona została na koniec września tego roku.


Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto