A A A

Firefox 79: zmiany tylko pod maską

31 lipca 2020, 08:30
Fundacja Mozilla opublikowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.
Firefox 79: zmiany tylko pod maską

Użytkownicy Firefoksa nie znajdą nowych funkcji w jego najnowszej wersji.

Kolejne wydania browsera pojawiają się w cyklu 28-dniowym, więc brak znaczących usprawnień nie powinien dziwić. Wprowadzone obecnie zmiany usuwają usterki oprogramowania i w niektórych przypadkach zwiększają szybkość działania przeglądarki.

 

Bezpieczniej i szybciej

Zespół z Firefoksa poinformował, że w najnowszej wersji aplikacji zostało usuniętych 10 błędów bezpieczeństwa. Czterem usterkom przyznano status zagrożenia „wysoki". Kilka drobnych błędów naprawiono także w Firefoksie przeznaczonym dla przedsiębiorstw.

Przyspieszający wyświetlanie zawartości stron internetowych mechanizm WebRender (który pojawił się w 67. wersji Firefoksa nieco ponad rok temu) może być włączony w nowej przeglądarce dla większej liczby kart graficznych z układami Intela i AMD.

Najnowsze wydanie przeglądarki przygotowano w wersjach dla systemów Windows, macOS i Linux. Kolejna wersja pojawi się 25 sierpnia.

fot. Mozilla


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto