A A A

Firefox 81: kolory i przyciski

23 września 2020, 09:25
Fundacja Mozilla opublikowała kolejne wydanie swojej przeglądarki WWW.
Firefox 81: kolory i przyciski

Wygląd na pierwszym miejscu

Przygotowując kilka poprzednich wydań Firefoksa programiści Mozilli kocentrowali się na zapewnieniu internautom poczucia prywatności i bezpieczeństwa. Najnowsza, 81. wersja browsera ma ułatwić przeglądanie zasobów sieci.

 

Ozdoby plus udogodnienia

Do trzech standardowych, monochromatycznych motywów Firefoksa (domyślnego, jasnego i ciemnego) dołączył kolorowy, fioletowo-niebieski wariant o nazwie Alpenglow. Można go uaktywnić po wydaniu polecenia Narzędzia | Dodatki | Motywy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Firefox pozwala obecnie sterować odtwarzaniem klipów audio i wideo za pomocą klawiszy multimedialnych na klawiaturze.

Mozilla dodała również do wbudowanego w Firefoksa czytnika plików PDF obsługę mechanizmu AcroForm. Jeśli wyświetlane dokumenty PDF zawierają interaktywne pola, Firefox 81 pozwoli wypełniać, drukować i zapisywać formularze bezpośrednio w przeglądarce (bez konieczności uruchamiania oddzielnej aplikacji do edytowania dokumentów PDF).

Z kolejnego udogodnienia mogą na razie skorzystać internauci mieszkający w USA i Kanadzie. Mowa o automatycznym wypełnianiu danych kart kredytowych w sieciowych formularzach. Funkcja ta jest obecnie w fazie testów.

Kolejna wersja Firefoksa pojawi się około 20 października.

fot. Mozilla


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Flash: jeszcze 10 tygodni
23 października 2020
Adobe zaczyna rozsyłać przypomnienia o zbliżającym się zakończeniu obsługi technologii Flash.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto