A A A

Firefox OS - to już oficjalny koniec eksperymentu Mozilli

30 września 2016, 09:15
Fundacja Mozilla kończy wsparcie dla Firefox OS, a także nie ma zamiaru wspierać Firefoksa w wersji dla Windows XP i Visty.
Firefox OS - to już oficjalny koniec eksperymentu Mozilli

Firefox OS to system, który Mozilla zaprezentowała w 2013 roku. Miał to być projekt z założenia przeznaczony dla słabszych urządzeń, które kosztują niewiele, jednocześnie oferując pełną funkcjonalność nowoczesnego smartfonu, ale nie tylko. W planach było także wprowadzenie tego ekosystemu na telewizory, routery i tablety.

Po jakimś czasie, firma postanowiła jednak zrezygnować z rynku mobilnego, ponieważ system cieszył się znikomym zainteresowanie producentów. W 2015 roku zadecydowano, że rozwój platformy będzie skierowany w stronę telewizorów. W efekcie, Firefox OS pojawił się w paru modelach marki Panasonic i na tym stanęło. W 2016 roku Firefox OS już praktycznie nie istniał i jak widać Mozilla ostatecznie poddała się.

To jednak nie jedyna smutna wiadomość, jeśli chodzi o produkty tej marki. Oficjalnie zakończyła ona również wparcie dla systemów Windows XP i Vista, co oznacza, że nie będzie już możliwe zainstalowanie przeglądarki Mozilla Firefox na starszych komputerach.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto