A A A

Firefox bez obsługi FTP

20 marca 2020, 07:50
Fundacja Mozilla przedstawiła harmonogram wyłączenia obsługi protokołu FTP w przeglądarce Firefox.
Firefox bez obsługi FTP

Już niebawem użytkownicy Firefoksa nie będą mogli pobierać plików za pośrednictwem protokołu FTP ani przeglądać zawartości serwerów FTP – zapowiedział Michal Novotny, inżynier oprogramowania w Fundacji Mozilla. Novotny wyjaśnił, że jest to podyktowane względami bezpieczeństwa: do pobierania zasobów z sieci o wiele rozsądniej jest wykorzystywać szyfrowany protokół HTTPS.

Obsługa FTP zostanie zablokowana dwuetapowo. W 77. wydaniu Firefoksa (którego premiera jest planowana na czerwiec br.) protokół będzie już domyślnie wyłączony, ale ustawienie to da się zmienić po uruchomieniu menedżera preferencji zaawansowanych (about:config). Cały kod, który odpowiada za obsługę protokołu FTP, zostanie z Firefoksa usunięty na początku 2021 r. Od tego momentu przeglądarka przestanie współpracować z serwerami FTP.

Protokołu FTP nie będzie już niebawem obsługiwać także przeglądarka Chrome. Odpowiedzialny za nią zespół poinformował w zeszłym roku, że w 81. wersji browsera FTP zostanie wyłączony domyślnie, a w kolejnym wydaniu – całkowicie.

fot. Mozilla


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

TikTok znika z Hongkongu
8 lipca 2020
Narzucone Hongkongowi przepisy dotyczące bezpieczeństwa państwowego spowodowały, że ByteDance wycofuje się z półautonomicznego regionu Chin.LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto