A A A

Firefox dostanie własny VPN

13 września 2019, 12:50
Mozilla rozpoczyna testy dodatku pozwalającego na korzystanie z sieci VPN. Na razie tylko w USA.
Firefox dostanie własny VPN

Mozilla w ostatnim czasie postanowiła poprawić bezpieczeństwo użytkowników przeglądarki Firefox. Oprócz załatania luk w zabezpieczeniach, firma zdecydowała się zaimplementować w swojej przeglądarce sieć VPN, która pozwala na bezpieczniejszy, szyfrowany dostęp do internetu.

Dodatek nazywa się Firefox Private Network (FPN). Producent deklaruje, że korzystanie z niego pozwoli poprawić bezpieczeństwo użytkowników zalogowanych do sieci publicznej i będzie chronić ruch sieciowy odbywający się z poziomu przeglądarki Mozilli. Nowa funkcja utrudni też firmom zbieranie danych wykorzystywanych do personalizacji reklam.

Warto wspomnieć o dwóch niedogodnościach związanych z tą nowością. Obecnie FPN jest dostępny tylko w ramach testów ograniczonych do USA. Pełna wersja zadebiutuje ok. października br. I druga kwestia: wygląda na to, że dodatek będzie płatny. Za darmo przetestujemy go tylko przez pewien czas. Szczegółowe informacje producent przedstawi bliżej dnia premiery.

fot. Mozilla


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto