A A A

Firefox w tydzień po premierze

25 czerwca 2008, 17:01
Firefox w tydzień po premierze

Tydzień temu odbyła się premiera Firefoksa 3.0. W naszym serwisie opisaliśmy dokładnie każdą z nowości, jakie się w nim znalazły. Zdążyliśmy także porównać najnowszą przeglądarkę Mozilli z prawie wszystkimi popularnymi przeglądarkami (prace nad Firefox vs Safari trwają). Jednak programiści pracują już nad nowymi wydaniami.

Na początku należałoby jasno nakreślić, co się stanie z Firefoksem 2.x. Otóż, jego funkcjonalność nie będzie dalej rozwijana, jednak cykl wsparcia dla każdej ze znaczących wersji trwa 6 miesięcy. Zatem do grudnia informacje na temat Firefoksa 2 będą się jeszcze w miarę systematycznie ukazywać.

Natomiast jeśli chodzi o kolejne wydania Firefoksa z serii 3.x, to trwają prace nad aktualizacją bezpieczeństwa 3.0.1. Jej termin ukazania zależy od tego, czy zgłoszone w zeszłym tygodniu błędy faktycznie okażą się błędami bezpieczeństwa. Wszystko powinno się wyjaśnić w tym tygodniu. Co do wydania 3.1, to jego pierwsze publiczne wersje testowe powinny się pojawić w połowie lata, natomiast data premiery oficjalnego wydania nie została jeszcze ogłoszona.

Informacji udzielił nam Zbigniew Braniecki, członek zarządu Mozilla Europe.

Poprzednie informacje na temat Firefoksa 3.0:

Nowy, stabilny i bezpieczny Firefox 3 vs Firefox 2

Firefox 3.0 vs Opera 9.5

Firefox 3.0 vs Internet Explorer 7.0/8.0beta

Źródło: własne


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto