A A A

Firefox z buforem antyspamowym

4 maja 2020, 09:20
Usługa Private Relay pozwoli zabezpieczyć się przed niechcianymi listami.
Firefox z buforem antyspamowym

Fundacja Mozilla pracuje nad nowym dodatkiem do Firefoksa.

Rozszerzenie o nazwie Private Relay pozwoli szybko wygenerować unikatowe aliasy pocztowe, którymi można będzie się posługiwać w celu wypełniania formularzy internetowych podczas zakładania kont w rozmaitych serwisach, zamawiania biuletynów informacyjnych itp. Pozwoli to ukryć przed reklamodawcami prawdziwy adres e-mailowy.

 

Będzie łatwiej

Aliasy nie są niczym nowym, ale posługiwanie się nimi nie jest często możliwe – dostawcy darmowych usług pocztowych zazwyczaj nie pozwalają tworzyć aliasów. W przypadku Private Relay zajmie się tym Mozilla. Fundacja będzie też przekazywać listy wysłane na wygenerowany adres zastępczy do właściwej skrzynki. Jeżeli użytkownik zauważy, że na alias zaczyna przychodzić spam, po prostu go zablokuje i zmieni na nowy.

Testy nowej usługi trwają od kwietnia br. Na platformie z dodatkami do Firefoksa można znaleźć informację o wtyczce Private Relay wraz z zapowiedzią, że niebawem będzie można zapisać się na listę osób chętnych do jej wypróbowania.

fot. Mozilla


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto