A A A

Firefox zablokuje niepewne pliki

24 sierpnia 2021, 09:00
Przeglądarka Mozilli już niebawem będzie ostrzegać przed pobieraniem niezabezpieczonych zasobów.
Firefox zablokuje niepewne pliki

Śladami Chrome'a

Firefox 92, którego premierę zaplanowano na 7 września, będzie domyślnie blokować pobieranie plików i innych zasobów sieciowych ze stron o zawartości mieszanej.

Pojęcie „zawartości mieszanej" dotyczy stron, z którymi internauta łączy się za pomocą szyfrowanego protokołu HTTPS, ale które zawierają odsyłacze do zasobów pobieranych z wykorzystaniem nieszyfrowanego protokołu HTTP. Z samego faktu, że jakiś plik albo strona są ładowane dzięki protokołowi HTTP nie wynika oczywiście, że są to zasoby niebezpieczne. Nie da się jednak z całą pewnością stwierdzić, że nikt nie podszywa się pod właściciela witryny docelowej.

W przypadku kliknięcia odsyłacza HTTP na zabezpieczonej stronie Firefox wyświetli odpowiednie ostrzeżenie i pozwoli użytkownikowi pobrać plik lub go odrzucić. W opcjach browsera znajdzie się przełącznik, dzięki któremu będzie można zrezygnować z funkcji domyślnego blokowania zawartości mieszanej.

Podobny mechanizm blokowania wprowadził koncern Google w przeglądarce Chrome na początku bieżącego roku.

fot. Mozilla


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto