A A A

Firma Sophos - wsparcie dla Windows XP

23 stycznia 2014, 15:44
Firma Sophos - wsparcie dla Windows XP
Kolejne firmy zajmujące się bezpieczeństwem ogłaszają, że po zakończeniu wsparcia dla Windows XP, czyli 8 kwietnia, będą wspierać ten kultowy system.

Po wypuszczeniu na rynek ostatniej aktualizacji dotyczącej bezpieczeństwa dla Windowsa XP w drugi wtorek kwietnia (Patch Tuesday) Microsoft oficjalnie zaprzestanie dalszego wsparcia swojego systemu. Nie będzie już możliwości aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa, pobierania łatek i pomocy technicznej online.

Oświadczenie, w którym Microsoft ogłosił, że "efektywność rozwiązań antywirusowych dla niewspieranego systemu operacyjnego jest ograniczona" sugeruje, że użytkownicy Windowsa XP, nawet jeśli posiadają ochronę antywirusową Microsoftu albo innych dostawców, po utracie wsparcia systemu operacyjnego staną przed wysokim ryzykiem ataku złośliwego oprogramowania.

Firma Sophos jest kolejnym producentem, który poinformował, że będzie oficjalnie prowadzić wsparcie Service Packów Windows XP 2 i 3 co najmniej do 30 września 2015 roku a Windows Server 2003 co najmniej do końca stycznia 2017.

Uaktualnianie systemu operacyjnego Windows do nowszych wersji powoduje szereg problemów w pracy urządzeń korzystających ze specjalistycznego oprogramowania, takich jak terminale płatnicze POS, kasy, urządzenia medyczne a nawet bankomaty. Użytkownikom korzystającym ze sprzętu specjalistycznego, fabrycznie wyposażonego w Windowsa XP zaleca się wyizolowanie z systemu tych urządzeń oraz zablokowanie wszystkich, poza niezbędnymi funkcjami przy użyciu aplikacji kontroli, dostępnej w ramach firewalli nowej generacji.

W większości przypadków zalecamy, jeśli to możliwe, uaktualnić system operacyjny Windows do nowszych wersji.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto