A A A

Flash będzie w pełni indeksowany

2 lipca 2008, 11:22
Flash będzie w pełni indeksowany

Adobe poinformował, że już wkrótce zniknie jeden z największych problemów ze stronami webowymi przygotowanymi w technologii Flash. Dotychczas były kłopoty z indeksowaniem ich treści przez wyszukiwarki, które nie były w stanie odczytać zawartości plików SWF.

W ramach deklarowanej przez Adobe strategii uwolnienia formatu Flash (Open Screen Project), Google oraz Yahoo dostały specjalizowaną wersję silnika Flash Playera przeznaczoną do integracji z robotami indeksującymi. Firma Google już wcześniej rozpoczęła pracę nad integracją technologii Adobe Flash Player z silnikiem wyszukiwarki Google. Z pomocą firmy Adobe crawlery (roboty indeksujące zawartość internetu) Google’a będą teraz lepiej odczytywać zawartość witryn korzystających z technologii Adobe Flash. Co prawda indeksowanie statycznych informacji (takich jak np. linki) zaszytych wewnątrz plików Flash już obecnie działa, ale pomoc Adobe pozwoli na indeksowanie także dynamicznie modyfikowanych treści, które będą mogły być natychmiast wyszukiwane bez konieczności angażowania programistów i deweloperów spoza Adobe. Yahoo jest nieco w tyle i dopiero rozpoczyna ten proces.

Po zakończeniu wprowadzania zmian cała treść wszystkich dostępnych w sieci witryn flashowych (ponad 73 mln plików) stanie się automatycznie widoczna dla wyszukiwarek, bez konieczności podejmowania dodatkowych działań przez webmasterów. Do rozwiązania pozostanie już tylko kwestia odpowiedniego pozycjonowania treści, co z kolei wymaga możliwości głębokiego linkowania do konkretnych miejsc wewnątrz pliku SWF. Rozwikłanie przez Adobe tego zagadnienia pozwoli na pełne otwarcie Flasha na wyszukiwarki.

Źródło: Adobe


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto