A A A

Flash: jeszcze 10 tygodni

23 października 2020, 08:00
Adobe zaczyna rozsyłać przypomnienia o zbliżającym się zakończeniu obsługi technologii Flash.
Flash: jeszcze 10 tygodni

Końcowe odliczanie

Wczoraj, 22 października, pierwsi użytkownicy przeglądarek WWW, w których zainstalowano wtyczki Flasha, zaczęli informować o pojawianiu się komunikatów przypominających o nadchodzącym końcu tej technologii.

 

Memento mori

Firma Adobe równo 10 tygodni przed 31 grudnia postanowiła przypomnieć, że dni Flasha dobiegają końca. Wyświetlanym na ekranie komunikatom towarzyszy propozycja uruchomienia oprogramowania odinstalowującego wtyczkę odpowiedzialną za obsługę Flasha.

Przedsiębiorstwo odsyła również na stronę z zestawem pytań i odpowiedzi dotyczących Flasha. Nie pozostawiono tam użytkownikom Flash Playera jakichkolwiek złudzeń: żadne poprawki do oprogramowania obsługującego materiały przygotowane w technologii Flash nie będą już dostarczane.

Dla użytkowników systemów Windows oraz MacOS, którzy nie zdecydowali się odinstalować Flasha od razu po zobaczeniu komunikatu firmy Adobe, przygotowano poradniki, jak samodzielni przeprowadzić cały proces deinstalacji samodzielnie.

fot. Adobe


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościHuawei znika z Wielkiej Brytanii
1 grudnia 2020
Od 2023 roku w brytyjskim operatorom nie będzie wolno używać sprzętu chińskiego koncernu w kluczowych częściach sieci.

Predator Thronos Air już w Europie
30 listopada 2020
Pierwsze egzemplarze ekskluzywnego fotela dla graczy dotarły na stary kontynent. Mało kto go kupi, ale specyfikacja robi wrażenie.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto