A A A

Forum Epic Games zostało zhakowane

13 września 2016, 06:20
Forum firmy Epic Games – producenta gier Gears of War czy Ureal – zostało zhakowane. Cyberprzestępcy wykradli dane ponad 800 tysięcy użytkowników, w tym nazwy użytkowników, ich adresy email czy daty urodzenia.
Forum Epic Games zostało zhakowane

Eksperci twierdzą, że ponad 800 tysięcy (w tym pół miliona pochodzących tylko z forów Unreal Engine) nazw użytkowników, ich adresów e-mail oraz dat urodzenia zostało skradzionych przez hakerów z forów internetowych prowadzonych przez Epic Games. Firma podejrzewa, że dane mogły zostać pozyskane na skutek ataku, wykorzystującego lukę w przestarzałej wersji oprogramowania vBulletin, służącego do zarządzania forum. W konsekwencji, zostały pozyskane nie tylko dane osobowe poszczególnych członków forum, ale jak donosi portal ZDNet, również ich pełna historia wpisów, komentarzy i prywatnych wiadomości.

W oświadczeniu zamieszczonym na forum Unreal Engine firma poinformowała, że żadne hasła użytkowników nie zostały skradzione.

- Mimo, że najprawdopodobniej hasła nie wyciekły, to nadal istnieje wiele sposobów na wykorzystanie skradzionych informacji. Cyberprzestępcy mogą np. wysłać fałszywe wiadomości mailowe do użytkowników forów i korzystając ze sztuczek socjotechnicznych próbować nakłonić ich do podania hasła do konta - komentuje wyciek danych Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET.

To już drugi atak na forum Epic Games - ponad rok temu to samo forum zostało zhakowane, a dane użytkowników wyciekły. Teraz, podobnie jak wtedy, atak przeprowadzony został przy wykorzystaniu luki w oprogramowaniu vBulletin.

Zapewnienie bezpieczeństwa danych użytkowników korzystających z forum należy do obowiązku podmiotu, który nim zarządza. Co może zrobić sam użytkownik? Jeśli gracz posiadał konto na forum Epic Games, eksperci bezpieczeństwa z firmy ESET zalecają, aby jak najszybciej zmienił hasło. Warto także nie używać tego samego hasła do wielu kont - w przeciwnym razie jego wyciek może skutkować pozyskaniem dostępu do wielu usług, w tym poczty internetowej czy nawet konta bankowego

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: hacking, gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto