A A A

FreeSync 2 umożliwi granie w HDR

4 stycznia 2017, 14:30
Firma AMD przedstawiła technologię Radeon FreeSync 2, czyli kolejny krok na drodze udoskonalania płynności rozgrywki i integracji zaawansowanych technik wyświetlania. Konsumenci będą mogli z niej skorzystać w pierwszej połowie 2017 roku.
FreeSync 2 umożliwi granie w HDR

Cechami szczególnymi monitorów z technologią FreeSync 2 będą szybko reagujące, jasne piksele, znakomite poziomy czerni oraz obsługa szerokiego gamutu kolorów pozwalające wyświetlać treści stworzone z wykorzystaniem HDR (High Dynamic Range). Ponadto wszystkie monitory zgodne z FreeSync 2 będą obsługiwać technologię LFC (Low Framerate Compensation), dzięki czemu gracze będą mogli cieszyć się kompletnym rozwiązaniem gotowym do gry od razu po podłączeniu bez potrzeby dostosowywania ustawień w oprogramowaniu lub panelu monitora.

Współczesne formaty nośników HDR zostały pierwotnie zaprojektowane dla filmów i wideo w telewizorach, w których mapowanie tonów kolorów jest realizowane przez ekran, co prowadzi często do nieakceptowalnie wysokich opóźnień w grach. Nowe API firmy AMD dla FreeSync 2 oferuje alternatywę, która przenosi obciążenie na wydajny układ graficzny Radeon i tym samym umożliwia grze bezpośrednią kontrolę nad luminacją, kontrastem i zakresem wyświetlanych kolorów na ekranie. Technologia Radeon FreeSync 2 oferuje dwukrotnie większy zakres dostępnej jasności i kolorów niż standard sRGB .

Technologie FreeSync i FreeSync 2 będą koegzystować, aby zapewnić szeroki wybór graczom. Wszystkie karty graficzne Radeon zgodne z FreeSync będą obsługiwać także FreeSync 2, w tym także modele Radeon z serii RX z rodziny Polaris, które obsługują standard DisplayPort HBR3 i rozdzielczości UltraHD przy odświeżaniu ponad 60 Hz. Wielu producentów ekranów przygotowuje produkty do zatwierdzenia zgodności z FreeSync 2.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto