A A A

Fujifilm FinePix z zoomem 42x

9 stycznia 2013, 08:45
Fujifilm FinePix z zoomem 42x

Firma Fujifilm zaprezentowała nowy model aparatu z długim zoomem. Flagowy FinePix HS50EXR posiada obiektyw z 42-krotnym zbliżeniem, odpowiadającym ogniskowej o monstrualnym zakresie 24-1000 mm.

Gigantyczny obiektyw nowej cyfrówki Fujifilm wykorzystuje w swej konstrukcji elementy asferyczne, ED oraz klejone. Szkło składa się łącznie z 17 elementów, przy czym 15 z nich jest dwustronnie powlekane powłokami Fujinon Super EBC, aby redukować efekty duszków i poświaty przy fotografowaniu pod światło. Obiektyw charakteryzuje się ponadto jasnością f/2.8 do f/5.6, posiada manualną regulację zoomu i jest wspomagany przez optyczną stabilizację obrazu.

Matryca aparatu to 16 megapikselowy, 1/2 calowy sensor EXR CMOS II, współpracujący z procesorem EXR II. Aparat - to nowość - wykorzystuje detekcje fazy, dzięki czemu (jak zapewnia producent) autofokusa może ustawiać ostrość w zaledwie 0, 05 sekundy.

Inteligentny Hybrydowy System AF może wybierać zarówno AF oparty na detekcji fazowej, jak i na detekcji kontrastu. Tryb zdjęć seryjnych może rejestrować obrazy z prędkością 11 kadrów/sek. przy pełnej 16 megapikselowej rozdzielczości (maks.5 zdjęć), bądź też fotografować z prędkością 5,5 kadru /sek. przy rozdzielczości wynoszącej 8 milionów pikseli.

Kadrowanie umożliwia celownik lub 3-calowy, ruchomy ekran LCD. Oba mają rozdzielczość 920 tys. punktów. W aparacie nie zabrakło też funkcji filmowania Full HD 1080P/60 klatek/sek. z ciągłym AF (detekcja fazowa) oraz zapisem stereofonicznego dźwięku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto