A A A

Fury Tornado - niedroga klawiatura mechaniczna z podświetleniem

18 marca 2019, 13:30
Klawiatury mechaniczne zdobywają coraz większą popularność. Nic dziwnego, przemawia za nimi bowiem kilka solidnych argumentów: większa precyzja, wygoda, możliwość dopasowania do swoich preferencji oraz, dzięki takim modelom jak Fury Tornado, coraz niższa cena.
Fury Tornado - niedroga klawiatura mechaniczna z podświetleniem

Podobnie jak inne urządzenia marki Fury, Tornado został nazwany na cześć samolotu. Tym razem na "patrona" swojej nowej klawiatury producent wybrał myśliwsko-bombowy odrzutowiec Panavia Tornado. Ten ciężki samolot wojskowy był ceniony za solidną konstrukcję i podobnie ma być w przypadku klawiatury, która zawdzięcza mu swoją nazwę.

Fury Tornado to klawiatura mechaniczna, wykorzystująca przełączniki niebieskie. Oznacza to, że punkt aktywacji znajduje się dość wysoko, a tym samym klawiaturę powinni docenić przede wszystkim gracze grający w bardzo dynamiczne gry oraz osoby, które dużo piszą. W obu przypadkach konieczne będzie jednak, jak zawsze przy klawiaturze mechanicznej, nieco przyzwyczajenia. Wytrzymałość przełączników szacowana jest na około 50 milionów naciśnięć.

Tornado ożywa dzięki podświetleniu. Wielobarwna iluminacja, ceniona szczególnie przez graczy powoduje, że nowa klawiatura będzie efektownym elementem wyposażenia biurka. Podświetlenie może pracować w kilku różnych trybach. Ponadto Tornado wyposażono w funkcję przeciwdziałania blokowania się klawiszy (N-Key Rollover) oraz możliwość zablokowania klawisza Windows. W Fury zastosowano także elementy mające uatrakcyjnić jej wygląd. Mowa tu o wykończeniu tworzywem o tzw. wzorze carbon, imitującym wygląd stosowanego w sportowych autach włókna węglowego.

Cena klawiatury Fury Tornado wynosi 139 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto