A A A

GIGABYTE GA-Z77X-UP7 - nowa płyta główna wkrótce w sprzedaży

27 lipca 2012, 15:23
GIGABYTE GA-Z77X-UP7 - nowa płyta główna wkrótce w sprzedaży

Dla wszystkich fanów overclockingu mamy niespodziankę. Już dzisiaj możecie rzucić okiem na zupełnie nową konstrukcję ze stajni GIGABYTE. GA-Z77X-UP7 to płyta, która w niedalekiej przyszłości trafi na sklepowe półki. Platforma została zaprojektowana z myślą o overclockerach oraz fanach najwyższej wydajności.

Od targów Computex 2012, kiedy to po raz pierwszy zaprezentowano płytę główną GA-Z77X-UP7, uległa ona „podrasowaniu”. Zmieniono kolorystykę oraz układ i design radiatorów, dzięki czemu platforma prezentuje się jeszcze okazalej.

Na początek warto zaznaczyć, że płytę wyposażono w potężną, 32 fazową sekcję zasilania, wykorzystującą układy scalone PowIRstage. Ze względu na swoje właściwości (niską temperaturę pracy, wyższą wydajność energetyczną) umożliwiają one osiągnięcie jeszcze lepszych wyników podczas podkręcania, również z wykorzystaniem ciekłego azotu. Oprócz tego, specjalnie dla overclockerów na płycie zamontowano punkty pomiaru napięć, przyciski do podkręcania procesora, przyciski do łatwego włączania i restartowania komputera.

Płyta oferuje pięć złącz PCI-Express 3.0 x16 (x16/x16/x8/x16/x8) oraz dwa złącza PCI-Express x1. Cechą szczególną jest zastosowanie mostka PLX, który pozwolił na zwiększenie dostępnych lini PCI-Express z 4 do właśnie 5. GA-Z77X-UP7 wyposażono także w 4 banki pamięci DDR3 obsługujące pamięć w trybie dwukanałowym. Na pokładzie znajdziemy również podwójną, Gigabitową kartę sieciową Ethernet, 7.1 kanałową kartę dźwiękową Realtek ALC898 oraz komplet wyjść graficznych: D-sub, DVI, DisplayPort oraz HDMI.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto